Przyczyną powstawania modzeli jest tarcie lub ucisk. Powodem może być niewygodne obuwie, zdeformowany układ kostny stóp oraz nadmierne usuwanie zrogowaciałego naskórka. Modzele zazwyczaj są owalne o żółtawym zabarwieniu i nie są bolesne. Często spotyka się modzele warstwowe. Zastosowanie terapii i usuwania modzeli zależy od tego czy modzel składa się z jednej czy z kilku warstw rogowych.
Wskazania
Występowanie modzeli w obrębie stóp.
O Zabiegu
Podczas jednej wizyty można usunąć tylko jedną warstwę modzela. Do usuwania modzeli stosuje się odpowiedni skalpel oraz frez.
Efekt
Stopa wyleczona nadal wymaga dodatkowej opieki m.in. w postaci opatrzenia odciążającego lub amortyzującego oraz regularnych wizyt w gabinecie podologicznym.
Stałe usunięcie modzeli jest możliwe tylko w przypadku usunięcia przyczyny ich powstawania, dlatego czas terapii modzeli jest trudno oszacować. Nasi specjaliści mogą usunąć modzele i zrogowacenia już podczas pierwszego zabiegu. Taki zabieg jednak nie usunie wzmożonej produkcji hiperkeratozy. Podczas terapii modzeli należy liczyć się z koniecznością przeprowadzenia kilku zabiegów.
Przeciwskazania
Brak
Cennik
Oczyszczanie podeszw stóp z modzeli 180 zł
Umów Wizytę
Wypełnij poniższy formularz a my skontaktujemy się z tobą
co do terminu i odpowiemy na wszystkie pytania.